Zonnebos met zonnebomen

Natuurbeleving en recreatie worden in het zonnebos gecombineerd met het winnen van duurzame energie. Het project Zonnebos Bussloo bestaat uit het plaatsen van zogenaamde zonnebomen. Dit zijn constructies in de vorm van bomen van verschillende hoogten voorzien van zonnepanelen waarmee zonne-energie wordt opgewekt. Het zonnebos combineert op bijzondere wijze recreatie, educatie en het opwekken van duurzame energie. Hiermee is het plan uniek in Nederland.
Door het plaatsen van de zonnebomen tussen de bestaande bomen op een oppervlakte van circa zes hectare op recreatiegebied Bussloo (gemeente Voorst, Gelderland) wordt een ruimtelijk aantrekkelijk en aansprekend geheel met mogelijkheden voor meervoudig grondgebruik gecreëerd.

RGV, bedenker van Zonnebos Bussloo in samenwerking met Taco Tuinhof, architect van Rothuizen van Doorn ’t Hooft, is steeds op zoek naar nieuwe recreatieve voorzieningen en toepassingen om deze toe te kunnen voegen aan haar recreatiegebieden, waardoor deze gebieden aantrekkelijk blijven voor haar recreanten (lokale inwoners, maar ook inwoners uit de regio en toeristen). Dit innovatieve gedrag resulteert in een lichte groei in bezoekersaantallen op onze gebieden. Dit in tegenstelling tot de landelijke tendens. De nieuwe toevoegingen leiden bovendien tot nieuwe werkgelegenheid, extra bestedingen en een grotere naamsbekendheid. Ook kunnen de recreatiegebieden met nieuwe inkomsten duurzaam in stand worden gehouden.

De vernieuwende houding van RGV heeft ook landelijk de aandacht getrokken. Hetgeen uitgemond is in het verzoek deel te nemen aan de InnovatieTafel van het ministerie van LNV, ondersteund door het ministerie van VROM, het ministerie van Economische Zaken en een aantal kennisinstellingen. Wij werden daar uitgedaagd met nieuwe concepten te komen. Eén van deze nieuwe concepten is het Zonnebos Bussloo. Dit innovatieve project, dat perfect aansluit op ons MVO-beleid, werd positief onthaald.

bron: http://www.rgv.nl/index.php?id=519