Auto rijdt op vet van dieren

Na twee jaar sleutelen en klussen reed er in België héél even een bijzondere auto rond. Medewerkers van een energiebedrijf maakten een auto die een hele dag rondreed op dierlijke vetten in plaats van gewone benzine.


In slachthuizen blijft altijd veel vet van dieren over. Door dat te verbranden kan energie worden opgewekt. Zoveel dat er zelfs een auto op kan rijden. Helemaal nieuw is het niet, in België maken al veel gezinnen gebruik van dit soort stroom.

Volgens de makers is het een vorm van groene stroom. Goed voor het milieu dus. Volgens hen komt groene stroom dus niet alleen maar van windmolens en zonnepanelen. De makers willen met deze auto laten zien dat daar ook andere manieren voor zijn.